przejdź do treści

Warsztaty Teatru Ruchu "Inspiracje"

Ideą projektu jest aktywna edukacja, skierowana na uczestnictwo w twórczym działaniu, wymianie doświadczeń i integracji artystycznej. Projekt ma charakter edukacyjno – upowszechnieniowy; wypełnia lukę w tym kierunku sztuki, będąc także odpowiedzią na potrzeby młodego środowiska o twórczych zainteresowaniach.

Warsztaty przewidziane są jako cykl pięciu sesji dwudniowych po 10 godzin. Każdemu ze spotkań, oprócz części praktycznej, towarzyszą pokazy wideo prezentujące fragmenty spektakli i różne techniki wybitnych twórców pantomimy, tańca współczesnego i teatru ruchu. Podsumowaniem piątej sesji warsztatowej będzie pokaz etiud stworzonych przez uczestników warsztatów i spektakli w wykonaniu wykładowców. Pokaz i spektakl będą pokazane miejscowej publiczności.

O Inspiracjach mówią uczestnicy, wykładowcy i twórcy projektu.

Wykładowcy:

Bartłomiej Ostapczuk

Aktor teatru pantomimy, reżyser, autor scenariuszy, wykładowca Akademii Teatralnych w Polsce i Czechach, dyrektor artystyczny i organizacyjny Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu odbywającego się w Teatrze Dramatycznym w W-wie. Pomysłodawca i założyciel Warszawskiego Centrum Pantomimy oraz Teatru Pantomimy Mimo. Laureat teatralnych nagród i wyróżnień w Polsce i za granicą. Współtwórca projektów i produkcji artystycznych w zakresie teatru pantomimy oraz teatru ruchu. W latach 1998-2001 aktor Warszawskiego Teatru Pantomimy oraz Studia Mimów. Wielokrotny stypendysta „The School for Mime Theatre” w USA. Sztuki Mimu uczył się również w Hiszpanii.

Występował w spektaklach i projektach teatralnych reżyserowanych m.in.przez Roberta Wilsona, Lionela Menard, Leszka Mądzika, Krzysztofa Warlikowskiego, Mariusza Trelińskiego, Petra Bochaca, Mikołaja Grabowskiego, Tomasza Koninę, Waldemara Raźniaka, Achima Freyera.

Występował na scenach teatralnych Japonii, Puerto Rico, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec, Chin, Litwy, Rosji, Ukrainy, Francji, Izraela, Korei Południowej, Czech, Szwecji, Hiszpanii, Słowacji, Nowej Zelandii, Portugalii, Luksemburga.

Udział w Inspiracjach jest bezpłatny

Koordynator: Magdalena Chabros, tel. 22 586 42 04, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O INSPIRACJACH  pisano w mediach:

Myszyniec: Studenci dali popis, wśród nich dyrektor  | Kurier Ostrołęcki  >>>
Iskra, która wznieciła płomień | Co za dzień.pl  >>>

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl