przejdź do treści

Nasz projekt „Mazowsze w Koronie” zdobył wyróżnienie Ambasadora Wschodu

laureaci i wyróżnienie nagrodą ambasadora wschodu

Mazowsze w Koronie. Muzyczne Wieczory w zabytkach architektury mazowieckiej zdobyły wyróżnienie Ambasadora Wschodu 2016 w kategorii Projekt.

2 grudnia 2017 roku na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim odbyła się czwarta Gala Ambasadorów Wschodu. Projekt zainicjował w 2013 roku wydawca magazynu Kraina Bugu.

Jego misją jest odkrywanie, wspieranie i promowanie działań mających szczególną wartość dla obszaru wschodniej Polski. W tym roku przyznano statuetki Ambasadora Wschodu w kategorii Samorząd (Miasto i Gmina Supraśl), Biznes (firma Bialcon SA), Turystyka (Muzeum Zamoyskich w Kozłówce), Społecznie odpowiedzialny (Fundacja AMF „Nasza Droga”), Kultura i sztuka (Teatr Gardzienice) oraz Projekt.

W kategorii Projekt do tytułu Ambasadora Wschodu nominowano za działania artystyczne w 2016 rok trzy projekty z trzech województw. Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie (województwo lubelskie), Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej (województwo podlaskie) oraz Festiwal Mazowsze w Koronie. Muzyczne Wieczory w zabytkach architektury mazowieckiej (województwo mazowieckie).

Kapituła przyznała statuetkę Festiwalowi Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie – za niestandardowe działania turystyczne, kulturowe, społeczne i gospodarcze realizowane na obszarze wschodniego pogranicza, które posiadają odpowiedni potencjał merytoryczny do dalszego rozwoju, a jednocześnie tworzą nową przestrzeń komunikacyjną.

Miło jest nam Państwa powiadomić, że wyróżnienie w tej kategorii otrzymał projekt Mazowieckiego Instytutu Kultury Mazowsze w Koronie, realizowany od 2001 roku.

Tytuł Honorowego Ambasadora Wschodu przyznano w tym roku Barbarze Wachowicz – pisarce, autorce biografii wielkich Polaków, scenarzystce, na Wschodzie znanej jako Basia z Podlasia.

Nagroda specjalna za propagowanie etosu pogranicza i budowanie mostów pomiędzy ludźmi różnych narodowości, wyznań i kultur, trafiła do Fundacji i Ośrodka „Pogranicze” w Sejnach.

Patronat Honorowy nad tegoroczną Galą objęli Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Sponsorem głównym Gali Ambasador Wschodu 2017 jest Województwo Lubelskie.

Mazowsze w Koronie jest projektem Mazowieckiego Instytutu Kultury. Więcej  >>>

Koordynator: Małgorzata Kalicińska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 22 586 52 27.

dyplom

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl