przejdź do treści

Do 24 marca | Arkadiusz Sylwestrowicz PUSTO, PUSTO, PUSTO Galeria Foksal

Arkadiusz Sylwestrowicz Fot. Archiwum artysty

Arkadiusz Sylwestrowicz Pusto, Pusto, Pusto

17 lutego – 24 marca 2017 | Galeria Foksal

Arkadiusz Sylwestrowicz (ur. 1971) studiował na ASP w Gdańsku. Obecnie prowadzi Pracownię Wiedzy o Działaniach i Strukturach Wizualnych na Wydziale Malarstwa w ASP w Gdańsku.

Na wystawie w Galerii Foksal zaprezentuje zarówno starsze prace, jak i najnowsze – zebrane dla potrzeb tej ekspozycji. Obrazom towarzyszyć będzie specjalnie dla tego pokazu przygotowana aranżacja muzyczna.

Artysta od lat współpracuje z muzykami i korzystając z matematycznego algorytmu, który transformuje malarstwo na pasmo dźwięków, tworzy synestezyjne przedstawienia dźwięczności malarstwa. Jak sam mówi o swoich obrazach – są one – „ściśle zintegrowane z dźwiękiem i bez niego nie ukazują całości swych znaczeń”.

Kurator: Lech Stangret, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 827 62 43.

Wstęp wolny

Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchu

Arkadiusz Sylwestrowicz Fot. Archiwum artysty

Arkadiusz Sylwestrowicz Fot. Archiwum artysty

Galeria FoksalGALERIA FOKSAL działa pod auspicjami Mazowieckiego Instytutu Kultury | Warszawa, ul. Foksal 1/4 | Czynna: pn.-śr., pt., godz. 12:00-18:00; czw., godz. 12:00-19:00, www.galeriafoksal.pl 

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl