przejdź do treści

16 marca | JACKSON ON STRINGS: Fair Play Quartet i Ola Bieńkowska - Wieczór Musicalowy

Plakat Jackson on strings Mazowiecki Instytut Kultury

JACKSON ON STRINGS - Fair Play Quartet i Ola Bieńkowska

16 marca 2017 r. (Cz) 19:00 | Mazowiecki Instytut Kultury

Napisać musical, w którym będą chciały wystąpić największe gwiazdy światowej muzyki – oto cel większości kompozytorów i librecistów. Te gwiazdy też mają jednak swoje marzenia – „niech ktoś napisze o mnie książkę, nakręci film, a może… stworzy musical?”.

W marcu proponujemy Państwu spotkanie z ikoną. Niezapomniany głos. Nieziemska charyzma. Nietuzinkowa osobowość. Pełna tajemnic historia, lecz przede wszystkim – genialna muzyka. Michael Jackson, bohater widowiska Thriller Live, zawita do Mazowieckiego Instytutu Kultury za sprawą Fair Play Quartet. W zaskakujących aranżacjach na kwartet smyczkowy, muzycy – Paulina Mastyło-Fałkiewicz, Justyna Milkiewicz, Agnieszka Zagroba-Klahs oraz Jan Stokłosa – poprowadzą Państwa przez historię kariery króla popu. Gościnnie pojawią się także utwory innych gwiazd światowej muzyki, a specjalnie dla Państwa zaśpiewa Ola Bieńkowska. Zapraszamy!

Wykonawcy:

FAIR PLAY QUARTET

Paulina Mastyło-Fałkiewicz /I skrzypce/
Justyna Milkiewicz /II skrzypce/
Agnieszka Zagroba–Klahs /altówka/
Jan Stokłosa /wiolonczela, aranżacje/

oraz

Ola Bieńkowska /wokal/

 

Fair Play Quartet – kwartet smyczkowy. Działa na pograniczu rozrywki i klasyki, wykonując muzykę pop na instrumentach smyczkowych. Jest cenionym zespołem sesyjnym, ma duże doświadczenie w pracy studyjnej. Zespół współpracował z Mariką, Smolikiem, Julią Marcell, Gabą Kulką, Kari, Jerzem Igorem, Haliną Mlynkovą, Grażyną Łobaszewską, Ewą Błaszczyk, Robertem Janowskim, Izą Kowalewską, Jarkiem Wistem, Januszem Radkiem, światowej sławy duetem DJ-skim ‘Catz ’n Dogz’. Nagrywa także muzykę do filmów i reklam. Na stałe współpracuje z TVP (Jaka to melodia, Przebojowa noc, ota sobota) a także warszawskimi teatrami – Studio Buffo, Rampa. Kwartet koncertował w wielu krajach, m.in. w Niemczech, Chinach, Słowenii, Katarze czy na Litwie. Występował także na osobiste zaproszenia znamienitych osób i instytucji, takich jak Para Prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, Emir Kataru oraz Ambasady i Instytuty Polskie na świecie. W 2014 roku zespół odbył dwutygodniową trasę po Chinach, podczas której zagrał 6 koncertów dla ponad 7000 osób w ultranowoczesnych salach koncertowych. Tournee  okazało się ogromnym sukcesem i odbiło szerokim echem w chińskich i polskich mediach. W grudniu 2013 roku Fair Play Quartet wydał autorską płytę Kolędy | Carols z unikalnymi aranżacjami polskich kolęd.

Ola Bieńkowska – pierwsza Polka, która ukończyła Liverpool Institute for Performing Arts Paula McCartneya. Zagrała rolę Sary w musicalu Taniec wampirów w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, jedną z głównych ról we współczesnej edycji musicalu Złe Zachowanie Andrzeja Strzeleckiego, rolę Hermii w Śnie Nocy Letniej w Teatrze LIPA w Liverpoolu. Jako pierwsza polska aktorka British National Student Theatre Company występowała na festiwalu Fringe w Edynburgu. Współpracowała z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami, m.in. Hanią Stach, Ewą Bem, Norbim, Edytą Geppert, Michałem Bajorem, Anną Serafińską, Ewą Małas-Godlewską, Wojciechem Gąssowskim, Ellie. Z Australian Pink Floyd Show, a następnie z Brit Floyd zagrała około 500 koncertów, wykonując m.in. solo The Great Gig In The Sky. Wystąpiła w tych formacjach na licznych festiwalach w Europie (Rock Werchter w Belgii, Arrow Rock w Holandii, Isle Of Wight Festival w Wielkiej Brytanii, Malta Jazz Festival, Sudoeste Festival w Portugalii, Sweden Rock Festival, Liverpool Pops, Derby Rock and Blues Festival i inne). Z Brit Floyd wystąpiła też na festiwalu Glastonbury Festival w 2011 roku. Była solistką w dwóch dziełach duetu Zbigniew Książek (libretto) i Bartłomiej Gliniak (muzyka) – Listach z Placu Zgody oraz Oratorium Kalwaryjskim. W 2012r. wydała solową płytę Résumé (Take One).

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury

Koordynator: Piotr Mazur, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 586 42 35.

Kup bilet
Bilety: 25 zł

Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchu

Ola Bieńkowska Fot. Maciej Landsberg

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl