przejdź do treści

Podsumowanie dotychczasowych działań w projekcie „Kulturalni Edukatorzy” | Co już skończone, co jeszcze przed nami?

Zajęcia warsztatowe w Mazowieckim Instytucie Kultury

Kulturalni Edukatorzy – mazowiecka sieć edukacji i kultury – podsumowanie dotychczasowych działań w projekcie | Warszawa, 2 sierpnia 2017 r.

Zakończyliśmy dwa ważne etapy: szkolenia oraz rozstrzygnięcie konkursu na współorganizację projektów.

W szkoleniach uprawniających do udziału w konkursie wzięło udział 60 osób.  Nie udało nam się zachować parytetu 50/50 dla reprezentantów sektora kultury i sektora oświaty – nadal do udziału w projekcie chętniej zgłaszają się osoby z sektora kultury.

Pracowaliśmy nad poszerzeniem kompetencji w zakresie:

- diagnozowania potrzeb odbiorców projektów kulturalno – edukacyjnych
- współpracy, komunikacji i wartości w zespole, grupie, organizacji
- współpracy międzysektorowej kultury i oświaty.

Po zakończeniu serii szkoleń obowiązkowych przystąpiłyśmy do rozpisania i przeprowadzenia konkursu na współorganizację projektów. Finalnie zostało wybranych 9 projektów. Pełna lista działań i pomysłodawców >>>

Prowadzimy serię warsztatów dodatkowych – skierowanych do osób, które chcą realizować projekty kulturalno-edukacyjne, nie tylko beneficjentów Kulturalnych Edukatorów.

26 sierpnia odbędzie się ostatni warsztat fakultatywny – o nazwie Burmistrzu, daj kasę!. Nabór trwa. Formularz zgłoszeniowy >>>

Spotkanie odbędzie się w godz. 10-18 w Ośrodku Nowe Światy przy ul. Nowy Świat 22 w Warszawie. Warsztat jest adresowany do wszystkich którzy przy realizacji projektów społecznych/ kulturalnych chcieliby zainicjować współpracę z samorządem lokalnym lub taką współpracę usprawnić.

Prowadząca: Inga Pytka-Sobutka – animatorka kultury z Szydłowca, mająca również doświadczenie w pracy w szydłowieckim Starostwie Powiatowym. Opis warsztatu >>>

Co przed nami?

Przede wszystkim realizacja projektów, które zostały wybrane w konkursie.

Wzorem zeszłego roku zaoferowałyśmy też wsparcie projektom, które nie otrzymają pełnego dofinansowania. Do 1 września 2017 r. autorzy odrzuconych projektów mogą zgłosić zapotrzebowanie na wsparcie szkoleniowe, finansowe lub inne.

Planujemy także specjalne spotkanie z nauczycielami. Chcemy spotkać się z tą grupą zawodową i zapytać jakie są jej potrzeby, aby skutecznie realizować edukację kulturową w szkole i poza nią. Spotkanie odbędzie się 7 października 2017 w Warsztacie Warszawskim (Pl. Konstytucji 4, Warszawa).

Ponadto realizujemy diagnozę środowiska kulturalnych edukatorów w województwie mazowieckim. Nasi badacze z Kolektywu Badawczego nie próżnują i odwiedzają miasta powiatowe, pytając edukatorów kulturowych o współpracę, doświadczenia i rekomendacje. Badanie potrwa do końca września, a w październiku nastąpi opracowanie danych.

W NCK powstaje raport ogólnopolski dotyczący diagnozy środowiska edukacji kulturowej. Prace trwają, a my co kilka miesięcy spotykamy się z pozostałymi operatorami i autorami programu.

Koordynatorki projektu:

Mazowiecki Instytut Kultury, Dział Edukacji

Agata Roman, tel. 22 586 42 07, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Natalia Roicka, tel. 22 586 42 25, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Katarzyna Lindner, tel. 22 586 42 45, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

notatki z warsztatów

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl