przejdź do treści

14-15 października, Warszawa | WARSAW DANCE DAYS VI Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego

kobieta i mężczyzna wplecieni w trójkąt

14-15 października 2017 r. (So-Nd) Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina

VI edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Warsaw Dance Days dedykowana jest młodym choreografom: uczniom, studentom i absolwentom szkół baletowych oraz uczelni związanych z tańcem i choreografią.

Przez 2 festiwalowe dni na scenie wystąpią artyści młodego pokolenia z Austrii, Białorusi, Czech, Gibraltaru, Hiszpanii, Kolumbii, Litwy, Niemiec, Polski, Węgier i Włoch.

Będą to m.in.

- artyści-tancerze zespołu Polskiego Baletu Narodowego Teatr Wielki - Opera Narodowa;

- niezależni artyści z Polski i zagranicy;

- studenci i absolwenci Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (specjalność Choreografia i techniki tańca), Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi (specjalność Tancerz-choreograf), AWF Poznań - Akademia Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu (kierunek Taniec w kulturze fizycznej), Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (Wydział Teatru Tańca w Bytomiu), Universität Mozarteum Salzburg i Justus-Liebig-Universität Gießen (JLU);

- zespół Chopin University Dance Company działający przy Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina;

- uczniowie Krakowska Akademia Tańca " L'ART DE LA DANSE" i Studio Baletowe Opery Krakowskiej oraz tegoroczni absolwenci i uczniowie najstarszych klas Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Romana Turczynowicza w Warszawie.

PROGRAM I INFORMACJE O WSTĘPIE >>>

Opisy zdjęć po kliknięciu w foto galerię

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl