przejdź do treści

28 maja, Warszawa | SWING WORKSHOP WOJTKA KAMIŃSKIEGO Cykl Swing Club

Repertuar Swing Workshop oprócz swingu obejmuje szeroki wachlarz stylów – ragtime, boogie-woogie, dixieland, muzykę „łacińską”, be-bop. Zespół jest bardzo wysoko notowany w rankingach Jazz Top miesięcznika „Jazz Forum”.

Wojtek Kamiński Fot. Anita Kot

SWING WORKSHOP WOJTKA KAMIŃSKIEGO
Swing Club
28 maja 2018 r. (Pn) 19:00 | Instytut Wzornictwa Przemysłowego, ul. Świętojerska 5/7
Bilety: 25 zł

SWING WORKSHOP WOJTKA KAMIŃSKIEGO - powstał z inicjatywy leadera w 1978 roku. Obecny skład zespołu to: Wojtek Kamiński (p., leader), Marek Rudnicki (sx, cl., fl.), Paweł Tartanus (git, voc), Andrzej Zielak (b), Bogdan Kulik (dr). Ci muzycy to nie tylko wielcy instrumentaliści, ale również sprawdzeni „kumple”, których przyjaźń i wzajemny szacunek są podstawą poważnej pracy na próbach i koncertach.

We wcześniejszym okresie znaczący wkład do zespołu wnieśli także: Marek Strobel (b), Waldemar Duszyński (dr) i niezapomniany król polskiego swingu, klarnecista i saksofonista - Janusz Zabiegliński. Zespół nawiązał także współpracę z wokalistką Marianną Wróblewską, z którą występował na wszystkich ważniejszych europejskich festiwalach jazzowych. Ten wspaniały i bardzo owocny okres przerwało wprowadzenie stanu wojennego, zmuszając Swing Workshop do zawieszenia działalności.

Nieodparta chęć Wojtka Kamińskiego, aby grać swoją ulubioną muzykę, doprowadziła w 2005 roku do reaktywacji zespołu w obecnym składzie osobowym i nagrania płyty.

Repertuar Swing Workshop oprócz swingu obejmuje szeroki wachlarz stylów, tj. ragtime, boogie-woogie, dixieland, muzykę „łacińską”, be-bop.

O bardzo wysokim poziomie artystycznym zespołu świadczą bardzo wysokie notowania w rankingach Jazz Top, które są organizowane przez miesięcznik „Jazz Forum”.

SWING WORKSHOP WOJTKA KAMIŃSKIEGO
   Wojtek Kamiński - fortepian, leader
   Marek Rudnicki - saksofony, flet, klarnet
   Paweł Tartanus - gitara, wokal
   Andrzej Zielak - kontrabas
   Bogdan Kulik - perkusja

Adam Ferch – prowadzenie koncertu, autor koncepcji artystycznej

Bilety: 25 zł
Kup bilet
Informacje o biletach: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 22 585 42 59.

 

Paweł Tartanus Fot. Olga Koralewicz

Andrzej Zielak Fot. Anita Kot Marek Rudnicki Fot. Olga Koralewicz

Bogdan Kulik Fot. Anita Kot

Wojtek Kamiński - pianista, organista, jazzman, kompozytor i pedagog wyrosły na fundamencie wielkiej miłości do starego jazzu. Współpracował zarówno z wokalistami jazzowymi, jak i piosenkarzami, wśród których można wymienić: Danutę Błażejczyk, Irenę Jarocką, Danutę Rinn, Marylę Rodowicz, Ewę Bem, Lorę Szafran, Marysię Sadowską, Janusza Szroma, Hanię Banaszak, Andrzeja Rosiewicza i wielu innych. Współpracował z Operetką Warszawską, Filharmonią Narodową w Warszawie oraz Estradą Warszawską. Przejawem działalności kompozytorskiej Wojciecha Kamińskiego było napisanie muzyki do kilku filmów. Zrealizował też dwa recitale telewizyjne: Ragtim'y Scotta Joplina oraz Muzyczny świat Wojciecha Kamińskiego. W roku 1965 założył zespół Old Timers, który do dzisiaj odnosi sukcesy w całej Europie i należy do ścisłej czołówki tego gatunku. Powstały w 1978 r. Swing Workshop także jest jednym z wielu projektów, które Wojtek Kamiński zbudował od podstaw. Od sierpnia 2011 r. jest wiceprezesem Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego.

Paweł Tartanus - wokalista i instrumentalista (gitara, banjo) współpracujący od lat z najlepszymi polskimi zespołami jazzu tradycyjnego. Jest on tradycyjnym symbolem i legendą jazzu, a od ponad 30 lat pozostaje zawsze w ścisłej czołówce w dorocznych rankingach miesięcznika "Jazz Forum". Nie ma kraju w Europie, w którym nie koncertowałby wraz zespołem, zdobywając z nim wiele nagród oraz wyróżnień. Stworzył piękne duety z Ewą Bem, Hanną Banaszak, Izą Zając. Wielokrotnie zapraszany do nagrań piosenek filmowych dla dzieci przez wytwórnię W. Disneya. O tym, jak jest wszechstronnym muzykiem, świadczyć może choćby zaproszenie do nagrania płyty Gershwin Copland Bernstein z zespołem Sinfonia Varsovia.

Marek Rudnicki - czołowy polski saksofonista, klarnecista i flecista. Występuje z wieloma artystam. Ray Charles zaprosił go do swojego zespołu w czasie koncertów w Polsce, oraz do wykonania partii solowej w słynnym bluesie Georgia on my mind. Na stałe gra w Swing Workshop Wojtka Kamińskiego oraz od 2011 roku w Five O'Clock Orchestra. Jest wykładowcą PSM II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie w klasie saksofonu. Koncertuje w Polsce i za granicą.

Andrzej Zielak - kontrabasista, urodzony w Kutnie, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w Instytucie Jazzu, w klasie kontrabasu prof. Jacka Niedzieli-Meira. W swoim dorobku artystycznym ma występy na wielu festiwalach jazzowych, w Polsce oraz poza jej granicami, takich jak m.in. Jazz Jambore, Bielska Zadymka Jazzowa, Festival Jazz d'Avignon, Jazz Forum Festiwal, Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze, Old Jazz Meeting w Iławie i in., co było okazją do gry w zespołach: Piotra Wojtasika, Eryka Kulma, Krzysztofa Popka, Anny Serafińskiej, Andrzeja Jagodzińskiego, Wojtka Kamińskiego, Karoliny Glazer, Moniki Borzym, Old Timers. Prowadzi także klasę kontrabasu na Wydziale Jazzu w Zespole Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi. Wraz z zespołem BIOTONE był nominowany do nagrody FRYDERYK 2012 w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku.

Bogdan Kulik - perkusista. Po ukończeniu Szkoły Muzycznej w roku 1970 zdał egzamin do "Orkiestry Tanecznej Polskiego Radia i Telewizji" pod dyrekcją Edwarda Czernego i Bogusława Klimczuka. Od roku 1978 pracował w Big Bandzie "Studio S-1 Polskiego Radia i Telewizji" Andrzeja Trzaskowskiego aż do rozwiązania orkiestry w 1992 r. Przez 15 lat był członkiem sekcji rytmicznej duetu fortepianowego "Marek i Vacek". Nagrywał i występował z całą czołówką ówczesnych gwiazd piosenki, muzyków i aktorów. Nagrał kilkadziesiąt płyt jako muzyk sekcyjny. Na stałe gra w zespole Old Timers oraz Swing Workshop. Koncertował w całej Europie i na drugiej półkuli.

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury
Koordynator: Piotr Mazur (MIK), Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 22 586 42 35

Koncerty Swing Clubu wspiera: Związek Artystów Wykonawców STOART     stoart male dociete

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl