przejdź do treści

Październik-grudzień, Warszawa | LIMIT MIEJSC WYCZERPANY „Migiem do klasy”– warsztaty dla pedagogów o wykorzystaniu polskiego języka migowego w pracy z dziećmi słyszącymi

Uprzejmie informujemy, że limit miejsc na warsztaty już jest wyczerpany. Dziękujemy za zainteresowanie!

Chcecie dowiedzieć się, jak opowiedzieć o świecie osób Głuchych swoim uczniom? Nauczyć się polskiego języka migowego? A potem wykorzystać tą wiedzę na swoich zajęciach? Uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez osoby Głuche i słabosłyszące? Zapraszamy na warsztaty "Migiem do klasy”!

Na zdjęciu Pauluna Gul (osoba niesłysząca) prawą ręką wskazuję na swoje prawe ucho

Zgodnie z powiedzeniem, czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał, chcemy opowiadać o różnorodności już od najmłodszych lat. Wy, jako nauczyciele, macie bardzo duży wpływ na kształtowanie postaw przyszłego pokolenia. Na warsztatach poznacie różne metody pracy z dziećmi, aby nauka języka migowego i poznawanie świata Głuchych było atrakcyjne, kolorowe i ciekawe.

Dla kogo:

Pedagodzy i nauczyciele (klas 0 – 3) z Warszawy i województwa mazowieckiego.

Harmonogram spotkań:

  • 20 i 27 października 2018 r.
  • 10, 17, 24 listopada 2018 r. 
  • 1 grudnia 2018 r.

Miejsce:

Warszawa (szczegóły wkrótce)

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY do pobrania   >>

Proszę wypełnić, podpisać i przesłać skan dokumentu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 12 października 2018 r.

UDZIAŁ W WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY!
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA (decyduje kolejność zgłoszeń)

Warsztaty poprowadzą:

Paulina Gul – osoba głucha od urodzenia, natywnie posługuje się Polskim Językiem Migowym. Konsultantka rozwiązań dedykowanych osobom z niepełnosprawnością słuchu, od 2013 roku prowadzi szkolenia poświęcone sposobom udostępniania oferty kulturalnej osobom niesłyszącym i niedosłyszącym w instytucjach publicznych. W roku 2017 prowadziła zajęcia o niepełnosprawności słuchu dla dzieci w wieku przedszkolnym w ramach projektu „Przedszkolaki bez barier”, koordynowała powstawanie teledysku „Nie bój się chcieć” w polskim języku migowym z udziałem dzieci z klasy 3 szkoły podstawowej w Instytucie Głuchoniemych. Obecnie cyklicznie prowadzi zajęcia z polskiego języka migowego w przedszkolu nr 222.

Aleksandra Szorc – osoba niesłysząca od urodzenia; surdopedagog, studentka psychologii. Prowadzi szkolenia dla pracowników instytucji publicznych z obsługi gościa z niepełnosprawnością słuchu. Konsultantka ds. organizowania dostępności dla osób słabosłyszących i Głuchych. Koordynowała powstawanie teledysku „Nie bój się chcieć” w polskim języku migowym z udziałem dzieci z klasy 3 szkoły podstawowej w Instytucie Głuchoniemych.

Tomasz Olender – słabosłyszący, pochodzi z rodziny niesłyszącej, posługuje się dwoma językami: językiem polskim i polskim językiem migowym. Z wykształcenia pedagog specjalny. Od najmłodszych lat jest tłumaczem języka migowego. Prowadzi warsztaty mające na celu podniesienie świadomości społeczeństwa na temat osób Głuchych. Obecnie wykłada język migowy na uczelni medycznej i jest tłumaczem w restauracji w ciemności 'Different'.

Konrad Kozłowski – osoba Głucha, od urodzenia żyje w świecie ciszy i kulturze Głuchych. Ma poczucie, że to czyni go innym i jest z tego dumny. Kocha pracować z ludźmi. Interesuje się problematyką Głuchych, językiem migowym i kulturą Głuchych. Pracuje w charakterze tłumacza języka migowego. Studiuje na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Pracownik Centrum Nauki Kopernik w latach 2016-2018, były członek grupy Młodzi Migają Muzykę. Prowadzi szkolenia z zakresu udostępniania kultury dla osób Głuchych posługujących się wyłącznie Polskim Językiem Migowym.

Wykonawca: Fundacja Kultury Bez Barier
Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury
Koordynator: Magdalena Ptak Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 22 586 42 64.

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl