przejdź do treści

18 MAJA, Warszawa| Noc Muzeów 2019 w Muzeum Sue Ryder

Program Nocy Muzeów 2019 w Muzeum Sue Ryder

 

- Wystawa „Sue Ryder. Życie dla ludzi”

- Projekcje filmu „Lady Ryder of Warsaw” z 2018 r. – godz. 19, 20, 21.00.

- Prezentacja kolekcji Znaczków Turystycznych z konkursami dla najmłodszych

- Wystawa „200 lat Rogatek Mokotowskich. Historia Placu Unii Lubelskiej” z możliwością obejrzenia podwórka zabytkowej kamienicy przy ul. Bagatela 15 (do godz. 23.00)

- Sklep charytatywny Fundacji Sue Ryder otwarty w godz. 16-22.00

 

Sue Ryder to postać, która nadal inspiruje kolejne pokolenia do bezinteresownego działania na rzecz innych. Ta brytyjska działaczka charytatywna, która zbudowała w kilkunastu krajach 80 domów opieki dla chorych i cierpiących, całe swe życie poświęciła niesieniu pomocy potrzebującym. Szczególne miejsce w jej sercu zajmowała Polska i Polacy. Na tegoroczną Noc Muzeów przygotowaliśmy wystawę specjalną o działalności Sue Ryder, która będzie prezentowana na skwerze obok muzeum.

Natomiast na podwórku pobliskiej kamienicy przy ul. Bagatela 15 odbędą się trzy projekcje nowego filmu „Lady Ryder of Warsaw” w reż. Piotra Zbrozińskiego. Seanse będą rozpoczynać się o godz. 19, 20 oraz 21.00.

Oczywiście zwiedzający będą mieli również możliwość obejrzenia ekspozycji stałej muzeum.

Ponadto zaprezentujemy bogatą kolekcję blisko 500 Znaczków Turystycznych, pochodzących z różnych miejsc w Polsce. Znaczki Turystyczne mają postać drewnianych krążków przedstawiających rozmaite atrakcje turystyczne. Idea Znaczków Turystycznych wywodzi się z Czech i na przestrzeni 20 lat objęła kilkanaście krajów, głównie europejskich. W sumie w Europie jest już ponad 5600 miejsc posiadających swój własny znaczek, z czego w Polsce jest ich prawie 800. Muzeum Sue Ryder przystąpiło do tego programu jesienią 2018 r. Nasz Znaczek ma numer 743 i będzie w sprzedaży podczas Nocy Muzeów. Stoisko Znaczków będzie się mieściło w namiocie obok muzeum. Na najmłodszych będą czekały konkursy z nagrodami. (więcej informacji: www.znaczki-turystyczne.pl)

Dodatkową atrakcją będzie możliwość obejrzenia wystawy „200 lat Rogatek Mokotowskich. Historia Placu Unii Lubelskiej”, która w ubiegłym roku cieszyła się wielkim powodzeniem. Tym razem zaprezentujemy ją na podwórku zabytkowej kamienicy przy ul. Bagatela 15 (otwarte w godz. 18-23.00).

We wspomnianej kamienicy mieści się sklep charytatywny Fundacji Sue Ryder, który również będzie czynny w Noc Muzeów, w godz. 16-22. Zapraszamy na zakupy i do przynoszenia darów.

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl