przejdź do treści

15 - 16 CZERWCA, Siedlce | Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich

Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich to przegląd amatorskiego ruchu teatralnego na Mazowszu. Organizowany jest w dwóch etapach. Półfinały odbywają się
w Ostrołęce, Ciechanowie, Łochowie i w Radomiu. Do udziału w Finale zapraszamy również laureatów festiwalu „Srebrna Maska” w Siedlcach. Ośrodki organizujące półfinały typują do Finału jeden zespół młodzieżowy oraz maksymalnie dwa zespoły dziecięce.

W Festiwalu mogą brać udział zespoły prezentujące różne formy (m.in. małe i większe formy teatralne, teatry dźwięku, światła, ruchu). Zespoły ocenianie są w kategorii teatrów dziecięcych (szkoła podstawowa) oraz w kategorii teatrów młodzieżowych (gimnazja, licea). Podczas Finału odbywają się warsztaty teatralne, happeningi, spektakle gościnne oraz dyskusje. Ważną częścią finału festiwalu są konsultacje merytoryczne dla opiekunów grup teatralnych.

Tradycyjnie Finał Festiwalu odbywa się w siedzibie teatru, który zdobył nagrodę główną w kategorii młodzieżowej w poprzedniej edycji Festiwalu. Forma wędrującego Festiwalu jest zarazem formą promocji lokalnych instruktorów teatralnych (mieszkańcy często dopiero w ten sposób dowiadują się, że na ich terenie działa Teatr). Organizacja finału integruje w odczuwalny sposób lokalne podmioty odpowiedzialne za kulturę.

Festiwal odbędzie się w dniach 15 - 16 czerwca 2019 r. w Sala widowiskowej Podlasie, ul. Sienkiewicza 63.

O terminach przeglądów półfinałowych decydują współorganizatorzy a ostateczny termin zgłoszenia finalistów mija 30 maja br.

MFTA 844 min

W programie artystycznym 19. Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich  po prezentacjach teatrów młodzieżowych (15 czerwca) będą realizowane warsztaty teatralne. Po ogłoszeniu wyników zaprosimy uczestników i mieszkańców miasta na prezentację plenerowego spektaklu p.t. Exultet w wykonaniu specjalnego gościa Festiwalu Teatru A – Exultet. Po prezentacjach grup dziecięcych (16 czerwca) odbędzie się spektakl p.t. grupy artystycznej związanej z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Siedlcach. Po obradach komisji zaplanowane są konsultacje artystyczne instruktorów grup z jurorami.

Dokumenty do pobrania:

Regulamin>>

Karta zgłoszenia>>

Koordynator projektu: Anna Mizińska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 586 42 14.

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl