przejdź do treści

3, 4 WRZEŚNIA, Warszawa | Interaktywne warsztaty dla dzieci w ramach Festiwalu Sztuk Wizualnych. Relacje

Interaktywne warsztaty dla dzieci w ramach Festiwalu Sztuk Wizualnych. Relacje

3, 4 WRZEŚNIA, Mazowiecki Instytut Kultury

Pełny PROGRAM Festiwalu>>

Warsztaty interaktywne dla dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku 7-9 lat na warsztaty kreatywne towarzyszące projektowi Festiwal Sztuk Wizualnych. Relacje. Dzięki zajęciom dzieciaki będą miały możliwość oswojenia się ze sztuką interaktywną, innym sposobem wyrażania myśli artystycznej niż malowanie czy rysowanie. Współpracując w grupach, ale także indywidualnie będą stawiać czoła wyzwaniom przed jakimi stają najwięksi artyści, a forma gry i zabawy sprawi, że w przyjaznej atmosferze będą mogły rozwinąć skrzydła…wyobraźni!

Wstęp wolny!

Harmonogram spotkań:

  1. PROJEKTOWANIE NIEZWYKŁYCH ROŚLIN  |  03.09.2019 |  godz. 16.00-18.00  |  Mazowiecki Instytut Kultury

Dzieci podzielone na 3-osobowe grupy wykonają projekty roślin. 3 kwadraty zestawione ze sobą w pionie, będą tworzyć narysowaną roślinę. Po wykonaniu i pokolorowaniu rysunku rośliny – powstaną 3-częściowe puzzle roślinne. W drugiej części warsztatu, z wymieszanych elementów dzieci będą układać nowe rośliny. Porozmawiamy o tym, kiedy sztuka staje się interaktywna. Kiedy możemy mieć wpływ na to co oglądamy i czemu może to służyć.

Scenariusz nawiązuje do instalacji Pawła Janickiego OGRÓD MECHANICZNY– do zobaczenia w MIK-u w Galerii Elektor na II piętrze.

  1. WITRAŻOWE OPOWIEŚCI  |  04.09.2019  |  godz. 16.00-18.00  |  Mazowiecki Instytut Kultury

Podczas warsztatów powstanie instalacja przenikających się obrazów. Uczestnicy zostaną podzieleni na kilka grup. Każda z nich dostanie inne zadanie do zobrazowania, np. klimat ciemnej nocy, słonecznego dnia, miejski pejzaż i zielony las. Jedna z grup namaluje też postacie uczestniczące w historii. Obrazy powstaną na przeźroczystej folii. Po ukończeniu będziemy mogli oglądać obrazki ustawione warstwowo. Jak zmienia się sytuacja, gdy zmienimy tło? Jak możemy wpływać na istniejące już dzieło sztuki?

Scenariusz nawiązuje do instalacji Doroty Nosowicz 10.14.24.4. EKSPLORACJE – do zobaczenia w MIK-u w Galerii Elektor na II piętrze.

Bożena Ślaga - artystka prowadząca eksperymentalne zajęcia dla dzieci i młodzieży, kostiumografka teatralna i scenografka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, wydział grafiki użytkowej, dyplom z wyróżnieniem. Studiowała także w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Od 2014 prowadzi cyklicznie zajęcia teatralne dla dzieci z wykorzystaniem masek i innych elementów kostiumu w teatrze, oraz lekcje teatralne dla grup szkolnych z zakresu historii kostiumu teatralnego i jego tworzenia w Teatrze Syrena w Warszawie. Prowadzi też cyklicznie sensoryczne zajęcia plastyczne, według autorskiego pomysłu, „Akademia Plamokleksa” w Domu Kultury TuPraga Północ. Projektuje kostiumy teatralne.  Stworzyła kostiumy do wielu spektakli w Teatrze Syrena w Warszawie a także w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, Teatrze Polskim Bielsko-Biała, Teatrze Wybrzeże w Gdańsku oraz Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Koordynator: Milena Stryjewska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 586 42 19.

Projekt w całości finansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl