przejdź do treści

17 WRZEŚNIA, Płońsk | HOT D’JAZZ TRIO Swing Club na Mazowszu

17 WRZEŚNIA (wt.) 18:00

HOT D’JAZZ TRIO

Swing Club na Mazowszu

Płońsk| Miejskie Centrum Kultury, ul. Płocka 50

Wstęp z Zaproszeniami – odbiór w kasie kina (MCK)

Hot d'jazz Trio

Wykonawcy:

HOT D’JAZZ TRIO

Jacek Serczyk – gitara

Tomasz Kobiela – gitara

Michał Rapka – kontrabas

W 2019 roku Mazowiecki Instytut Kultury prezentuje czwartą już edycję cyklu Swing Club na Mazowszu. Podobnie jak poprzednie, nawiązuje ona bezpośrednio do realizowanego w Warszawie już siódmy rok cyklu spotkań muzycznych – Swing Club, w ramach którego odbyło się już ponad 80 koncertów i wystąpiło ponad 400 wykonawców.

Program cyklu Swing Club na Mazowszu jest zróżnicowany stylistycznie – od jazzu tradycyjnego, poprzez swing do bardziej współczesnych form jazzowych.

Miejskie Centrum Kultury w Płońsku należy do grona stałych partnerów Mazowieckiego Instytutu Kultury w realizacji Swing Clubu na Mazowszu. W 2019 roku w ramach cyklu zaplanowano w Płońsku 4 koncerty.

Już trzeci w tym roku koncert odbędzie się 17 września br. Wystąpi zespół Hot D`Jazz Trio. Muzycy zaprezentują muzykę w stylu Gypsy Swing. Zabrzmią m.in. utwory Django Reinhardta i Stephana Grappelliego.

Zespół Hot D`Jazz Trio powstał z inicjatywy Jacka Serczyka oraz Tomasza Kobieli w 2009 roku. Ich celem stało się propagowanie muzyki Django Reinhardta oraz stylu Gypsy Swing. Muzycy występowali na takich festiwalach, jak Riverboat Jazz Festival (Dania), Jazz Festival Birmingham (UK), Jazz und Blues Tage Verden (Niemcy), Hallevik Trad Jazz (Szwecja), Augustowskie Spotkania z Louisem Armstrongiem, Jazz Festival (Giżycko) zwany Jazz nad Niegocinem, Manu Summer Jazz Sundays (Łódź). Koncertowali też przed wiedeńską publicznością na rzecz UNICEF. Współpracowali z takimi artystami, jak Roby Lakatos, Nigel Kennedy, Francesco Buzzurro.

Zespół tworzą Jacek Serczyk (gitara), Tomasz Kobiela (gitara) oraz Michał Rapka (kontrabas).

Na repertuar zespołu składają się głównie kompozycje Django Reinhardta i Stephana Grappelliego, ale w programie ich koncertów można także usłyszeć standardy ze złotej ery swingu.

Więcej informacji: www.hotdjazztrio.pl

Koordynator/kontakt: Piotr Mazur, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 22 586 42 35

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury

Współorganizator: Miejskie Centrum Kultury w Płońsku, Jolanta Marzęcka, 604 285 367, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

Współfinansujący: Związek Artystów Wykonawców STOART.

stoart male dociete

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl