przejdź do treści

17 PAŹDZIERNIKA, Warszawa | NOWE FORMY TEATRU - pokaz prac projektu badawczego Wearable Theatre z Saint Pölten University of Applied Sciences w Austrii

„Internet jako kanał komunikacyjny stanowi odpowiedź na różne dylematy teatrów”.

Nowe Formy Teatru

„Nowe Formy Teatru” miejsce swobodnego poszukiwania nowych form artystycznego wyrazu w niełatwej, złożonej rzeczywistości”.

17 PAŹDZIERNIKA 2019 r. (czw.)  17:00

Pokaz prac projektu badawczego Wearable Theatre z Saint Pölten University of Applied Sciences w Austrii, spotkanie z liderem projektu prof. Markusem Wintersbergerem, artystą nowych mediów i mediów eksperymentalnych.

Możecie zapomnieć o tym, co widzieliście do tej pory w teatrze. Równo poustawiane po kątach meble, ciepłe światło i klasyka dramatu wygrana przez aktorów. Wearable Theatre z Austrii przekracza granice, a właściwie burzy tradycyjne myślenie o tej formie sztuki, zaglądając tym samym w przyszłość. To próba połączenia ze sobą sztuki i szybko rozwijającej się technologii, a także badanie nowych perspektyw i wzorów narracyjnych dramaturgii używając do tego chociażby Dostojewskiego czy Camusa.

Projekt stworzony przez Markusa Wintersbergera, wykładowcę na Wydziale Mediów i Technologii Cyfrowych Uniwersytetu Nauk Stosowanych w St. Pölten, oraz Marcusa Josefa Weissa, reżysera współpracującego m.in. z Volkstheater w Wiedniu, zaciera wydawałoby się jasno określone zasady co do konstrukcji i narzędzi wykorzystywanych w teatrze. Podczas tych wyjątkowych spotkań badane są jego nowe obszary, w tym Virtual Reality (VR) pod kątem dramatycznego, narracyjnego i strukturalnego potencjału. Celem jest uczynienie medium 360° VR dostępnym i możliwym do wykorzystania jako eksperymentalna forma dla materiału literackiego, a jako początkowy punkt badań wybrano egzystencjalne atmosferyczne narracje. Perspektywy tych narracji łączone są ze zmiennymi elastycznymi, wykorzystując wizualny, akustyczny i atmosferyczny potenchał 360° VR. Możecie już zapiąć pasy!

IMG 4183 WT Forschungsfest  Ze zbiorów Wearable Theatre

UWAGA! Z powodu bardzo intensywnych efektów świetlnych wydarzenie niezalecane dla osób chorujących na epilepsję (światło jaskrawe, pulsujące z dużą częstotliwością).

Wstęp wolny

Więcej o projekcie>>

 Koordynator/kontakt: Krzysztof Popiołek, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ze zbiorów Wearable Theatre

plansza logotypów

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl