przejdź do treści

22 PAŹDZIERNIKA, Warszawa | "Lem SAM NA SAM z Lemem", Nowe Formy Teatru

«21 lekcji na XXI wiek» to zaproszenie czytelnika do wzięcia udziału w debacie na temat naszych czasów. Autor omawia i analizuje zjawiska, które dziś definiują cywilizację homo sapiens i wpływają na jej losy”.

Nowe Formy Teatru

22 PAŹDZIERNIKA (wt.)  19:00

Czytanie listów Stanisława Lema

„Lem SAM NA SAM z Lemem”

 W jednym z listów Stanisław Lem wspomina historię, kiedy został zaproszony do udziału w programie telewizyjnym „SAM NA SAM”, wzorowanym na formacie amerykańskiego talk show. To dość absurdalne wydarzenie, jak opisuje je Lem, odbywało się w scenografii przypominającej powierzchnię księżyca i zostało uświetnione przez pokaz mody kosmicznej. Szukając inspiracji w tym krótkim fragmencie listu, staramy się dokonać rekonstrukcji tego wydarzenia, w którym wezmą udział: pisarz o międzynarodowym rozgłosie - Stanisław Lem; ceniony na świecie futurolog - Stanisław Lem oraz obywatel Stanisław Lem. Co wyniknie z tego spotkania? O czym rozmawiać będą nasi goście? Tego dowiemy się już w najbliższym odcinku programu „Lem SAM NA SAM z Lemem”.

Reżyseria: Adrianna Alksnin

Obsada: Patryk Michalak, Marcin Urbanke, Marcin Sztendel, Sandra Rusin

Czytanie performatywne  korespondencji S. Lema, spotkanie z prof. Jackiem Orłowskim, założycielem Instytutu Teatralnego im. M. Hertza w Łodzi, wokół książki 21 lekcji na XXI wiek Y. N. Harariego.

Profesor Orłowski jest wykładowcą Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej (PWSFTviT) im. L. Schillera w Łodzi oraz wykładowcą Wydziału Reżyserii Dramatu Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie; był również dziekanem tego wydziału w latach 2008–2012.

Wstęp wolny

Więcej o projekcie>>

 Koordynator/kontakt: Krzysztof Popiołek, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

plansza logotypów

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl