przejdź do treści

12 STYCZNIA, Warszawa | spektakl O HIENIE LOLI, Scena Młodego Widza

12 STYCZNIA (niedz.)  12:00

O HIENIE LOLI

Scena Młodego Widza

Występują:

Joanna Sarnecka – Hiena Lola: opowieści, śpiew

Anna Woźniak – Kret: opowieści, śpiew

Maciek Kierzkowski – ukulele

 Bilety w promocyjnej cenie 10 zł!!!

kup bilet

O Hienie Loli

O Hienie Loli to współczesna bajka izraelskiej pisarki, Orit Bergman. Historia opowiada o hienie, której wszyscy się bali, a jedyną osobą, która doceniła jej serce i talent, był ślepy kret. To zdecydowanie wzruszająca opowieść – o mocy prawdziwej przyjaźni i ogromnej wrażliwości, która jest w każdym z nas! Hiena Lola to bajka o równości, o różnicach między nami, które są piękne i sprawiają, że razem możemy zrobić więcej. Spektakl przeznaczony dla dzieci, ale wzruszy również dorosłych!
Po bajce zapraszamy do udziału w warsztatach kreatywnych, podczas których wspólnie zbudujemy bajecznie kolorowe Szczęśliwe Miasteczko.
Premiera: Festiwal Literacki Sopot, Sopot, 2016 r. 

Tekst: Orit Bergman

Tłumaczenie piosenki Loli: Elżbieta Łazarewicz-Wyrzykowska

 „Opowieści z Walizki” – grupa artystyczna, która od 2009 roku wędruje po Polsce z walizką wypełnioną tradycyjnymi baśniami, legendami, zasłyszanymi historiami i muzyką. Opowieści są dla nich drogą do poznawania dziedzictwa kulturowego i doświadczania wspólnoty, także międzypokoleniowej. Poprzez bajki i tradycyjne baśni pomagają najmłodszym ćwiczyć uważność i uczą ginącej sztuki słuchania. W swoich spektaklach subtelnym językiem metafory dotykają spraw najważniejszych.

Dla dzieci 6+

Czas trwania: 45 minut

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl