przejdź do treści

Zapraszamy amatorskie zespoły teatralne do udziału w 20. Mazowieckim Festiwalu Teatrów Amatorskich

Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza amatorskie zespoły teatralne do udziału w Mazowieckim Festiwalu Teatrów Amatorskich.

MFTA- grafika

Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich to przegląd amatorskiego ruchu teatralnego na Mazowszu. Organizowany jest w dwóch etapach. Półfinały odbywają się
w Ostrołęce, Ciechanowie, Łochowie i w Radomiu. Do udziału w Finale zapraszamy również laureatów festiwalu „Srebrna Maska” w Siedlcach. Ośrodki organizujące półfinały typują do Finału jeden zespół młodzieżowy oraz maksymalnie dwa zespoły dziecięce.

W Festiwalu mogą brać udział zespoły prezentujące różne formy (m.in. małe i większe formy teatralne, teatry dźwięku, światła, ruchu). Zespoły ocenianie są w kategorii teatrów dziecięcych (szkoła podstawowa) oraz w kategorii teatrów młodzieżowych (gimnazja, licea). Podczas Finału odbywają się warsztaty teatralne, happeningi, spektakle gościnne oraz dyskusje. Ważną częścią finału festiwalu są konsultacje merytoryczne dla opiekunów grup teatralnych.

Tradycyjnie Finał Festiwalu odbywa się w siedzibie teatru, który zdobył nagrodę główną w kategorii młodzieżowej w poprzedniej edycji Festiwalu. W roku 2019 tę nagrodę zdobył Teatr SCENE z Radomia za spektakl  Piaskownica w reżyserii Wojciecha Ługowskiego. Zatem w roku 2020 finał będzie realizowany we współpracy  z Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Św. Filipa Neri w Radomiu. Forma wędrującego Festiwalu jest zarazem formą promocji lokalnych instruktorów teatralnych (mieszkańcy często dopiero w ten sposób dowiadują się, że na ich terenie działa Teatr). Organizacja finału integruje w odczuwalny sposób lokalne podmioty odpowiedzialne za kulturę.

Festiwal odbędzie się w dniach 19 - 20 czerwca 2020 r. w Sala widowiskowej przy Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Św. Filipa Neri w Radomiu, ul. Grzybowska 22

Regulamin do pobrania>>

Karta zgłoszenia do pobrania>>

Koordynator projektu: Anna Mizińska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 586 42 14.

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl