przejdź do treści

od 6 MAJA | Andrzej Maciej Łubowski, PORTRET ARTYSTY - Galeria Test Online

Galeria TEST

PORTRET ARTYSTY to tytuł najnowszego, wirtualnego projektu artystycznego Galerii Test.

To cykl opowieści o artystach znanych i odkrywanych oraz wielkie spotkanie ze współczesną sztuką, z całą różnorodnością jej środków przekazu i skarbami tradycji.

Pierwszy artysta, który weźmie udział w projekcie to A. M. Łubowski. Wystawa jego Obiektów i obrazów była dostępna dla zwiedzających w przestrzeni galerii przez 10 dni, a obecnie stała się możliwa do odwiedzenia tylko w formie wirtualnej. Mamy nadzieję, że uda się lepiej poznać człowieka, który okazał się wizjonerem: zarówno jego przestrzenne obiekty malarskie Presje, jak i klasyczne obrazy z serii Okna, Przy oknie znakomicie wpisują się w obecną sytuację.

A.M. Lubowski

Wirtualny wernisaż wystawy na stronie Galerii, a także na jej profilu na Facebook’u  i Instagramie

Wystawa ma charakter ewoluującego projektu artystycznego, dla którego inspiracją stała się obecna kwarantanna. Wystawa odbywa się w przestrzeni online. Aby zminimalizować dystans pomiędzy twórcą a widzem, każdy z artystów podejmie swoją własną próbę zbudowania jak najbliższej relacji z odbiorcami – właśnie poprzez szczere odpowiedzi na pytania, pokazanie fragmentów procesu twórczego, uchylenie rąbka tajemnicy „swojego intymnego świata”.

Poprzez wywiad, krótkie filmy z pracowni, notę biograficzną i portret zdjęciowy oraz przede wszystkim wysmakowane zdjęcia obrazów, rzeźb, grafik i tkanin ukazanych w szczególe i detalu artysta stworzy swój autoportret przy użyciu środków przekazu wirtualnego w osobistej e-przestrzeni.

Pozostali artyści zawitają do galeryjnej e-przestrzeni w maju i czerwcu oraz lipcu. Swoiste wernisaże tych wystaw będzie można obserwować w środy na stronie Galerii, a także na jej profilu na Facebook’u i Instagramie.

Serdecznie zapraszamy do internetowego udziału w naszym nowym projekcie!

Zespół Galerii Test

www.galeriatest.pl

Galeria Test

GALERIA TEST działa pod auspicjami Mazowieckiego Instytutu Kultury | Warszawa, ul. Marszałkowska 34/50 | Czynna: wt., śr., pt., 11:00-17:00; czw., 11:00-19:00; sob., 11:00-15:00, www.galeriatest.pl 

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl