przejdź do treści

8-23 sierpnia, Grójec, Nowy Dwór Mazowiecki, Parole, Pruszków i Radom | Smykofonia na Mazowszu - w plenerze. Koncerty dla melomaluszków

Smykofonia to koncerty kameralne dla dzieci w wieku od 0 do 5 lat,  ich rodziców, dziadków, cioć i wujków - świetna zabawa przy dobrej muzyce klasycznej. W tym roku tylko na łonie natury - w parkach i ogrodach.

Smykofonia na Mazowszu - w plenerze.
Koncerty dla melomaluszków

Wstęp biletowany

8 SIERPNIA (SO) 10:00
Pruszków
Park im. Tadeusza Kościuszki przy Młodzieżowym Domu Kultury,  ul. T. Kościuszki 41

8 SIERPNIA (SO) 15:00
Parole
Świetlica NOK, teren zielony, ul. Olesińska 5

22 SIERPNIA (SO) 10:00
Nowy Dwór Mazowiecki
Nowodworski Ośrodek Kultury – teren zielony, ul. Ignacego Paderewskiego 1A

22 SIERPNIA (SO) 15:00
Pruszków
Park im. Tadeusza Kościuszki przy Młodzieżowym Domu Kultury, ul. T. Kościuszki 41

23 SIERPNIA (ND) 10:00
Grójec
Ogródek Jordanowski, ul. Piotra Skargi 8

23 SIERPNIA (ND) 15:00
Radom
Park im. Tadeusza Kościuszki, Muszla Koncertowa,  w obrębie  ulic: A. Mickiewicza, H. Sienkiewicza, J. Słowackiego i  S. Żeromskiego

kolorowy plakat

Projekt Smykofonia to koncerty kameralne dla dzieci w wieku od 0 do 5 lat,  ich rodziców, dziadków, cioć i wujków.  W  roku 2020,  już po raz dziewiąty na Mazowszu, zapraszamy rodziny z melomaluszkami na spotkania z muzyką klasyczną i nie tylko. Koncerty Smykofonii wyróżniają się przyjaznym klimatem, swobodną atmosferą i wysoką jakością prezentowanej muzyki. To jest po prostu zawsze świetna zabawa przy dobrej muzyce.

Koncerty tego   edukacyjnego projektu Violetty Łabanow-Jastrząb – Prezesa Fundacji Muzyka jest dla wszystkich, programu uhonorowanego m.in. Nagrodą Słoneczniki portalu CzasDzieci.pl i Gwarancją kultury kanału TVP Kultura w roku 2013, realizowane są w kilku wybranych ośrodkach województwa mazowieckiego.

W czasie koncertów oprócz muzyki w oryginalnym kształcie prezentowane są opracowania utworów, łatwe i znane piosenki oraz zabawy muzyczne dla rodziców z dziećmi. Projekt  Smykofonia  z powodzeniem realizowany jest  od 2011 roku w Mazowieckim Instytutucie Kultury. Koncerty o podobnym charakterze organizowane były  m.in. w Londynie, Berlinie i Bydgoszczy. 

W lutym 2020 roku rozpoczęliśmy kolejny sezon artystyczny  Smykofonii  na Mazowszu w ośrodkach współpracujących z nami w ubiegłych latach. W marcu i kwietniu br. koncerty zaplanowane na terenie województwa mazowieckiego z powodu pandemii nie mogły się już odbyć.  W sierpniu proponujemy powrót do smykofonicznych koncertów, ale realizowanych tylko na łonie natury: w parkach i ogrodach pięciu miejscowości: Grójec, Nowy Dwór Mazowiecki, Parole, Pruszków i Radom.

Organizatorzy: Fundacja Muzyka jest dla wszystkich, Mazowiecki Instytut Kultury 

Partner: Sinfonia Varsovia

Współorganizatorzy

  1. Powiat pruszkowski i Młodzieżowy Dom Kultury w Pruszkowie 

  2. Powiat pruszkowski i Nadarzyński Ośrodek Kultury

  3. Nowodworski Ośrodek Kultury w Nowym Dworze Mazowieckim

  4. Powiat pruszkowski i Młodzieżowy Dom Kultury w Pruszkowie

  5. Grójecki Ośrodek Kultury 

  6. Łaźnia - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Koordynator MIK: Małgorzata Kalicińska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 601 663 921,  22 58 64 227.

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl