przejdź do treści

Marszałek Adam Struzik zachęca do udziału w ankiecie w sprawie rozdziału środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej. Do 8 marca

Z listu Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika:

Obecnie szykujemy się do negocjacji z Komisją Europejską. Rozpoczynające się negocjacje dotyczące budżetu UE na lata 2021-2027 przesądzą, jakie wsparcie z funduszy europejskich otrzyma Polska i Mazowsze. Polityka spójności to jedna z najważniejszych wspólnych polityk Unii Europejskiej. To dzięki niej do naszego regionu, miasta, miasteczka i wsi trafiają środki, które służą modernizacji naszych dróg, szkół, szpitali czy miast. (…)

Przygotowując propozycję regulacji na budżet po 2020 r. Komisja Europejska prosi nas – wszystkich mieszkańców UE – o zabranie głosu w tej sprawie. Zarówno przedstawicieli urzędów, jak i osób fizycznych, przedsiębiorców, ośrodków naukowych, instytucji kultury, szpitali, organizacji pozarządowych itp. Jednym słowem każdego z nas. Niezmiernie ważne jest więc, abyśmy odpowiedzieli na ten apel i wypełnili ankietę, która dostępna jest w języku polskim i do której link znajdą Państwo poniżej. (…)

Zachęcam więc wszystkich Państwa do wypełnienia ankiety. Musimy zdecydować o tym, na co przeznaczone zostaną nasze pieniądze. Musimy zdecydować o przyszłości Mazowsza, Polski i Unii Europejskiej. Nie pozwólmy żeby zdecydowali za nas inni. Ostateczny czas na wypowiedzenie się w tej sprawie mamy do 8 marca 2018 r. Sprawny, aby głos Mazowsza był słyszany w Brukseli.

 

 

apel marszalka ankieta

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl